11

Kwietnia

2022

Siłownia vs trening w domu - gdzie trening będzie bardziej efektywny?

Siłownia vs trening w domu - gdzie trening będzie bardziej efektywny?
Udostępnij:

Wiele osób szczególnie na początku swojej przygody z treningami zastanawia się nad tym, czy warto zapisać się na siłownię, czy może wystarczą treningi w domu. Czasami wynika to z lęku przed pokazaniem się przed innymi, a czasami po prostu trening w mieszkaniu wydaje się bardziej opłacalny finansowo. Czy jednak trenując w domu jesteśmy w stanie osiągnąć takie efekty jak na siłowni? 

Wstydzę się pokazać przed innymi ludźmi na siłowni

Wstydzę się pokazać przed innymi ludźmi na siłowni

Głównym powodem, dla którego wybieramy treningi w zaciszu domowym jest wstyd przed innymi osobami. Nie ma jednak, co się obawiać! Na siłowni wszyscy zajęci są swoim planem treningowym, a także każdy jest nastawiony pozytywnie na innych trenujących w końcu wszyscy przychodzimy w bardzo podobnym celu. Treningi w towarzystwie osób, które czerpią z tego radość są bardzo motywujące, a dodatkowo jest to super okazja do poznania nowych ciekawych ludzi.

Trening na siłowni będzie dodatkową motywacją

Trening na siłowni będzie dodatkową motywacją

Jak wcześniej ustaliliśmy już sam fakt trenowania z osobami, które mają podobne cele jest motywujące, ale tak naprawdę sama zmiana otoczenia będzie korzystnie wpływać na nasze ćwiczenia. Często ten czynnik pomaga trenującym przełamać rutynę dnia codziennego i stanowi dodatkowy bodziec treningowy. Trening w domu może być zakłócany przez innych domowników i przerywany przez różne obowiązki. Wyjście do klubu fitness zapewni nam czas tylko dla siebie. Trening na siłowni, to nasze miejsce i czas -nie rozpraszamy się naczyniami w zlewie, nie myślimy o tym, że już trzeba odkurzyć, kiedy się kładziemy na macie, nie wpada sąsiad/ka z kawałkiem ciasta, nie przychodzi kurier.

Budowanie masy mięśniowej w domu

Budowanie masy mięśniowej w domu

Trenując na siłowni mamy możliwość korzystania z bardzo dużej ilości różnorodnego sprzętu. Zarówno do treningu wytrzymałościowego, jak i funkcjonalnego czy siłowego. Podstawową zasadą treningu siłowego jest zwiększanie obciążenia, co w warunkach domowych jest praktycznie niemożliwe. Budowanie masy mięśniowej będzie o wiele prostsze i szybsze na siłowni mając dostęp do dużej ilości maszyn i wolnych ciężarów

Trening na siłowni daje nam więcej możliwości

Trening na siłowni daje nam więcej możliwości

Na siłowni mamy więcej przestrzeni niż w domu. W Just GYM znajduje się aż 12 stref treningowych, a w nich sprzęt marki premium. Taka różnorodność daje znacznie większe możliwości treningowe niż w domu. Dodatkowo trening w domu może spowodować jakieś zniszczenia lub niezadowolenie sąsiadów jeśli na przykład będziemy skakać im po suficie. Idąc na siłownię nie musimy się o to martwić. Ponadto możemy też zdecydować się na zajęcia grupowe jeśli nie mamy ochoty trenować w samotności.

Karnet na siłowni jest zbyt drogi?

Karnet na siłowni jest zbyt drogi?

Często można usłyszeć, że karnety na siłownie są zbyt drogie, dlatego wiele osób w ramach oszczędności decyduje się na ćwiczenia w domu. W Just GYM jednak karnet OPEN, który umożliwia nielimitowane wejścia do klubu przez 24 godziny jest w bardzo przystępnej cenie. Sprawdź aktualną ofertę na naszej stronie.

Trenując na siłowni jesteśmy bardziej skoncentrowani na naszym celu, łatwiej jest utrzymać dyscyplinę, a dodatkowo mamy więcej motywacji, by dawać z siebie więcej podczas ćwiczeń. A dla osób, które nie są pewne czy będą dobrze się czuć w Just GYM polecamy skorzystać z karnetu 24 H, dzięki któremu można sprawdzić siłownię. W domu nie jesteśmy w stanie osiągnąć takich efektów jak w odpowiednio przystosowanym do ćwiczeń klubie fitness. Warto, więc przełamać swoje bariery i spróbować treningów nowoczesnych siłowniach Just GYM.