22

Grudnia

2021

Top 5 darmowych aplikacji związanych z fitnessem

Top 5 darmowych aplikacji związanych z fitnessem
Udostępnij:

Jeśli chcesz urozmaicić swoje treningi lub jesteś na początku swojej fitnessowej drogi, to ratunkiem mogą okazać się darmowe aplikacje fitness. W narzędziach tego typu możesz monitorować swoje treningi, postępy, a także planować diety czy szukać gotowych zestawów ćwiczeń. 

Dlaczego warto korzystać z aplikacji związanych z dietą i fitnessem?

Dlaczego warto korzystać z aplikacji związanych z dietą i fitnessem?

Plusem korzystania z aplikacji fitness jest fakt, iż narzędzia tego typu możesz mieć zawsze przy sobie. Wszystkie z nich zainstalujesz bez problemu na swoim smartfonie, ale z niektórych możesz korzystać również na komputerze. Dodatkowym atutem jest to, że są to często programy bezpłatne. Może okazać się to bardzo przydatne szczególnie jeśli w danym momencie nie możesz sobie pozwolić na skorzystanie z usług trenera personalnego bądź dietetyka. 

Darmowe aplikacje fitness, z których warto korzystać jeśli chodzisz na siłownię

Darmowe aplikacje fitness, z których warto korzystać jeśli chodzisz na siłownię

MyFitnessPal

MyFitnessPal

Aplikacja MyFitnessPal służy do śledzenia ilości kalorii, jakie spożywasz w ciągu dnia. Możesz tutaj zapisywać posiłki, skanować kody kreskowe konkretnych produktów, a program policzy za Ciebie liczbę kalorii, a także makroskładniki. Obliczysz tutaj swoje dzienne zapotrzebowanie energetyczne oraz zanotujesz wykonane treningi.

7 Minute Workout

7 Minute Workout

7 Minut Workout to świetne rozwiązanie dla osób zapracowanych, którym ciężko znaleźć czas na długi trening w ciągu dnia. W aplikacji znajdziesz całą masę 7-minutowych programów treningowych. Jest to rewelacyjny pomysł dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z aktywnością fizyczną, a także dla tych, którym brakuje motywacji do ćwiczeń.

Nike Training Club

Nike Training Club

Nike Training Club pomoże Ci w ułożeniu planu treningowego i osiągnięciu Twojego celu sylwetkowego. W aplikacji znajdziesz mnóstwo programów treningowych, które wykonać możesz w domu lub na siłowni z wykorzystaniem maszyn i sprzętów w niej dostępnych. Działa to na zasadzie wirtualnego trenera personalnego.

JeFit - planer

JeFit - planer

JeFit pomoże Ci w stworzeniu planu treningowego. Znajdziesz tam ćwiczenia oraz kalendarz. W trakcie ćwiczeń aplikacja policzy Ci liczbę serii, a także poinformuje o przerwach pomiędzy sekcjami treningowymi. Jeśli interesują Cię treningi na konkretną partię mięśniową, to aplikacja ta może Ci się spodobać.

GYM: 3D Workout Routine

GYM: 3D Workout Routine

Aplikacja idealna dla ćwiczących na siłowni, znajdziesz w niej rok po kroku jak zbudować masę mięśniową, ułożysz swój plan treningowy, znajdziesz ćwiczenia na różne partie ciała, a także zapiszesz swoje pomiary. GYM: 3D Workout Routine spodoba Ci się jeśli jesteś typowo nastawiony/a na trening siłowy.

To tylko kilka z dostępnych na rynku aplikacji fitnessowych. Wypróbuj tę, która będzie dla dopasowana jak najlepiej do Twoich potrzeb. A jeśli wolisz jeszcze bardziej spersonalizowane opcje, to polecamy Ci zajęcia grupowe w Just GYM lub konsultację z trenerem personalnym (harmonogram zajęć oraz listę trenerów znajdziesz na stronie swojego klubu).