25

Kwietnia

2022

Co zrobić, żeby schudnąć?

Co zrobić, żeby schudnąć?
Udostępnij:

Jeśli nie jesteś zadowolony/a ze swojej sylwetki i marzy Ci się zrzucenie zbędnych kilogramów, to bez wątpienia na ratunek przychodzi siłownia. Zapewne jeśli dopiero zaczynasz swoją przemianę, to nie wiesz, za co się zabrać i co robić, żeby jak najszybciej osiągnąć swoje efekty. Dzisiaj podpowiemy Ci kilka sposobów, które przybliżą Cię do wymarzonej wagi. 

Od czego zacząć odchudzanie?

Od czego zacząć odchudzanie?

Pamiętaj, żeby na pierwszym miejscu postawić na swoje zdrowie. Przed rozpoczęciem treningów na siłowni warto skonsultować się z lekarzem lub trenerem. Z tym drugim możesz umówić się u nas w klubie. Listę trenerów w Just GYM znajdziesz na naszej stronie, możesz też zapytać Managera o kontakt. Dzięki takiemu rozwiązaniu masz większą pewność, że treningi będą dopasowane do Twoich możliwości, a ryzyko na jakieś urazy czy kontuzje się zmniejszy. Wizyta lub stały kontakt ze specjalistą, to dobry pomysł szczególnie na początku przygody z aktywnością fizyczną.

Jaki trening najlepszy na odchudzanie?

Jaki trening najlepszy na odchudzanie?

Najlepszy trening na odchudzanie, to taki który zaangażuje całe ciało, dzięki czemu wydatek energetyczny będzie większy. Rewelacyjnym rozwiązaniem będzie trening FBW (full body workout), gdyż angażuje on każdą partię mięśniową, przykładowe ćwiczenia: pompki, wykroki, przysiady. Ćwiczenia na maszynach traktuj raczej jako dodatek zamiast tego ćwicz w seriach łączonych. Kilka ćwiczeń wykonywanych jedno po drugim również zwiększa tętno podnosząc wydatek energetyczny.

Jaki trening na odchudzanie jeśli mój czas jest ograniczony?

Jaki trening na odchudzanie jeśli mój czas jest ograniczony?

Trening interwałowy to propozycja dla osób, które mają zdecydowanie mniej czasu i nie mogą pozwolić sobie na 30-minutowy trening aerobowy. Podczas ćwiczeń interwałowych pracujesz 30 sekund ze zwiększonym tempem i intensywnością, a następnie kolejne 30 sekund odpoczywasz. Taki trening wykonujesz łącznie przez 15 minut. Przykładowe ćwiczenie: 30 sekund wskoków na skrzynie, 30 sekund przerwy.

Jak zmotywować się do regularnych ćwiczeń?

Jak zmotywować się do regularnych ćwiczeń?

Jeśli nie masz wystarczającej motywacji do ćwiczeń, a nie możesz pozwolić sobie na treningi personalne, to idealnym rozwiązaniem będą zajęcia grupowe. W Just GYM, w cenie karnetu masz dostęp do szerokiej gamy zajęć, gdzie z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Trening w grupie i o stałych porach jest super sposobem na wyrobienie sobie nawyku regularnych ćwiczeń, a towarzystwo będzie dodatkowo mobilizujące. Sprawdź harmonogram zajęć na naszej stronie.

Siłownia bez diety?

Siłownia bez diety?

Aby rozpocząć ćwiczenia na siłowni, nie ma konieczności przechodzenia na specjalne diety. Na samym początku przygody z siłownią, nie musisz zmieniać całego stylu odżywiania, aby uzyskać zadowalające Cię efekty. Dzięki ćwiczeniom na siłowni zwiększasz swoją aktywność w ciągu dnia, która sprawia, iż spalasz większą ilość energii niż jakbyś nie trenował. Więc sam trening wpływa pozytywnie na zmiany w modelowaniu sylwetki lub w redukcji tkanki tłuszczowej. Pamiętaj, żeby jeść jak najmniej przetworzonej żywności, pić odpowiednią ilość wody, a także zachowywać zdrowy umiar i nie przejadać się.

Jeśli chcesz zadbać o swoją sylwetkę i poprawić swoje samopoczucie, to kup karnet do Just GYM i ćwicz kiedy tylko chcesz, gdyż dostęp do klubu jest nielimitowany, a trenować możesz przez całą dobę.