04

Kwietnia

2022

Siłownia, a picie alkoholu

Siłownia, a picie alkoholu
Udostępnij:

Czy warto zrezygnować z picia alkoholu jeśli chcesz dbać o swoje zdrowie i sylwetkę? Jakie ewentualnie ilości alkoholu są dozwolone? Niestety na korzyść alkoholu nie przemawia zbyt wiele argumentów, oczywiście wszystko jest dla ludzi, jedanak jeśli zależy Ci na wynikach zarówno sprawnościowych, jak i sylwetkowych warto ograniczyć spożywanie napojów wyskokowych do minimum. 

 

Z artykułu dowiesz się jak napoje alkoholowe wpływają na Twoje zdrowie oraz jakie skutki będzie mieć picie alkoholu i łączenie tego z treningami. Dowiesz się także czy całkowicie musisz rezygnować z picia. 

Czy mogę pić alkohol przy regularnych treningach na siłowni?

Czy mogę pić alkohol przy regularnych treningach na siłowni?

Niezależnie od Twoich celów treningowych przy regularnych treningach warto odpuścić sobie spożywanie alkoholu. Napoje wysokoprocentowe nie sprzyjają budowaniu masy mięśniowej, gdyż zmniejszają poziom testosteronu w organizmie, który to odgrywa ważną rolę w procesie budowy mięśni. Co więcej, warto zauważyć, iż alkohol spowalnia regenerację mięśni.

Jak alkohol wpływa na Twoją kondycję?

Jak alkohol wpływa na Twoją kondycję?

Alkohol nie sprzyja również dobrej kondycji i sprawia, że treningi mogą przynosić Ci większą trudność. Twoje możliwości wydolnościowe oraz wysiłkowe będą mocno obniżone, ponadto koordynacja podczas treningu będzie znacznie gorsza. Jeśli, więc zależy Ci na wynikach i progresie zdecydowanie zrezygnuj z napojów wysokoprocentowych. Mistrzowie sportów nie piją alkoholu, bądź jak mistrz!

Jak alkohol wpływa na odchudzanie?

Jak alkohol wpływa na odchudzanie?

Napoje alkoholowe nie są wskazane również jeśli zależy Ci na utracie wagi wynika to z faktu, że jest on dość kaloryczny. 1 gram czystego alkoholu to około 7 kcal. Przykładowo piwo 500 ml ma ok. 245 kcal, 120 ml słodkiego wina to ok. 114 kcal, zaś 100 ml wódki to ok. 230 kcal. Jeśli dodamy do tego jeszcze napoje słodzone, to liczba kalorii znacznie się zwiększy. Co więcej, po alkoholu częściej sięgamy po niezdrowe przekąski, a nasz metabolizm zostaje spowolniony.

Alkohol po treningu?

Alkohol po treningu?

Jak już wspominaliśmy alkohol nie sprzyja odpowiedniej regeneracji po treningu. Spożywanie napojów wyskokowych spłyca sen i powoduje, że jest on mniej wydajny, mimo że często błędnie wydaje nam się, że jest inaczej. Dodatkowo poziom glikogenu po treningu jest niski, picie alkoholu powoduje dodatkowe zużywanie glikogenu, przez co jego odbudowa jest utrudniona, a wręcz możemy doprowadzić do jego ubytków.

Jak alkohol wpływa na organizm?

Jak alkohol wpływa na organizm?

Tak naprawdę alkohol jest trucizną dla naszego organizmu, która nie ma żadnego pozytywnego skutku dla Twojego ciała. Napoje alkoholowe wypłukują wodę i magnez, przez co Twoje samopoczucie podczas treningu będzie znacznie pogorszone, a Twój organizm może szybciej się odwadniać. Spożywanie alkoholu może również prowadzić do depresji.

Jeśli zależy Ci na dbaniu o swoje zdrowie i sylwetkę ogranicz picie alkoholu do minimum i pamiętaj, by zawsze zachowywać umiar. Poradź się swojego trenera lub dietetyka odnośnie ilości alkoholu, jakie możesz spożyć. Listę trenerów znajdziesz na naszej stronie w zakładce swojego klubu. Sprawdź też koniecznie nasz artykuł z przepisami na pyszne bezalkoholowe drinki.