07

Lutego

2022

Top 6 aplikacji redukujących stres

Top 6 aplikacji redukujących stres
Udostępnij:

Sytuacja pandemiczna w kraju i na świecie spowodowała, że jeszcze bardziej należy dbać o zdrowie psychiczne, które jest równie ważne jak dobra kondycja fizyczna. Narastający stres związany z niepewnością w związku z obecną sytuacją, może wpływać na nasze zdrowie fizyczne w przyszłości, dlatego dobrze jest nauczyć się radzić sobie z tym nieprzyjemnym odczuciem. 

Zbyt częste korzystanie z mediów społecznościowych czy telewizja mogą nasilać uczucie stresu. Jednak, zamiast demonizować smartfony, można poszukać ich mocnych stron. W końcu w naszych telefonach możemy znaleźć również przydatne aplikacje, na przykład takie, które pomogą nam radzić sobie ze stresem i jego skutkami.

Top 6 aplikacji, które pomogą zredukować poziom stresu

Top 6 aplikacji, które pomogą zredukować poziom stresu

Headspace

Headspace

To przewodnik po medytacji, dodatkowo w aplikacji znajdziesz program ułatwiający zasypianie, trening redukujący stres czy muzykę, która pomoże Ci się lepiej skupić, np. podczas pracy.

My Life Meditation

My Life Meditation

Aplikacja do medytacji i kontrolowania oddechu. Dzięki niej dobierzesz odpowiedni program medytacji do Twojego nastroju.

Breethe

Breethe

Pomaga się odstresować i lepiej spać. W aplikacji znajdziesz programy do medytacji przygotowane na różne okazje, np. stres związany z pandemią. Dodatkowo w aplikacji znajdziesz opcje, które pomogą Ci lepiej spać, np. muzyka relaksacyjna czy historie na dobranoc.

Happify

Happify

Pomaga kontrolować emocje, dobre samopoczucie dzięki różnym aktywnościom, grom oraz technikom wypracowanym przez naukowców i ekspertów.

Personal Zen

Personal Zen

Gry na zredukowanie stresu. W aplikacji znajdziesz gry trenujące Twój mózg do zmniejszenia stresu i niepokoju.

Relax Melodies

Relax Melodies

Aplikacja z relaksacyjnymi utworami pomagającymi zasnąć i mieć dobry sen. W aplikacji znajdziesz nie tylko relaksacyjną muzykę, ale również ćwiczenia czy medytację, które wspomogą Twoją higienę snu.

Wszystkie aplikacje są darmowe, także możesz spokojnie wypróbować je, zanim wybierzesz tą, która spełni Twoje oczekiwania. Nie ignoruj swojego stanu psychicznego, gdyż skutki długotrwałego stresu mogą odbić się na Twoim zdrowiu. Znajdź, chociaż 15 minut każdego dnia na chwilę całkowitego relaksu.