14

Maja

2024

Trening od 16-tki

Trening od 16-tki
Udostępnij:

W dzisiejszych czasach, kiedy technologia i wygoda dominują, coraz częściej spędzamy czas przed ekranem komputera lub smartfona, zamiast zaangażować się w aktywność fizyczną. Zamawiamy wszystko przez internet, z dostawą do domu lub punktu, który mamy po drodze. Staramy się ułatwiać sobie życie w obecnie bardzo szybko żyjącym świecie. Jednakże, regularny trening i aktywność fizyczna są niezwykle istotne dla zdrowia i rozwoju nie tylko ciała, ale także umysłu i zdrowia psychicznego. W naszych klubach możesz zacząć od 16 roku życia – więcej info tutaj.

 

Dlaczego warto?

Dlaczego warto?

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, odsetek młodzieży z otyłością w Polsce stale rośnie. W ostatnich latach odsetek młodzieży w wieku szkolnym z nadwagą lub otyłością wynosił około 20%. Otyłość w młodym wieku może prowadzić do wielu poważnych problemów zdrowotnych, takich jak cukrzyca typu 2, choroby serca, problemy z układem kostno-mięśniowym oraz problemy emocjonalne. Dlatego warto postawić na aktywny tryb życia i regularny ruch! Zwyczajnie przyniesie Ci to korzyści zdrowotne. A dlaczego u nas? Dostęp do różnorodnych urządzeń treningowych, bezpieczna i duża przestrzeń treningowa sprawia, że siłownia jest miejscem, gdzie możesz rozwijać swoje umiejętności i osiągać swoje cele, zarówno treningowe jak i sylwetkowe. Regularny trening na siłowni przynosi wiele korzyści dla zdrowia i nie tylko. Poprawia wydolność fizyczną, wzmacnia mięśnie i kości, poprawia postawę ciała oraz pomaga w utrzymaniu prawidłowej masy ciała. Regularna aktywność fizyczna zmniejsza ryzyko wystąpienia otyłości, cukrzycy typu 2 i chorób serca.

Zdrowie psychiczne

Zdrowie psychiczne

Trening na siłowni ma również pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne i pewność siebie. Regularna aktywność fizyczna pomaga w redukcji stresu, poprawia nastrój i samopoczucie oraz zwiększa poziom energii. Dodatkowo, trening na siłowni może pomóc w budowaniu pewności siebie i poprawie samooceny. Czujemy się silniejsi, potrafimy pokonywać własne bariery i granice, stajemy się zdecydowanie bardziej odporni psychicznie. A to zaowocuje w przyszłości. Dodatkowo siłownia to doskonałe miejsce do budowania nowych znajomości. Mnóstwo klubowiczów spotyka się ze sobą w komfortowej przestrzeni, dzieli zainteresowaniami oraz celami treningowymi, co sprzyja nawiązywaniu przyjaźni. Często na treningu spędza się kilka godzin, z czego sam trening trwa godzinę – resztę zajmują rozmowy z innymi klubowiczami. To daje możliwości rozwijania umiejętności społecznych i budowania więzi, które mogą zostać z nami na lata.

Gospodarka hormonalna

Gospodarka hormonalna

Regularny trening na siłowni pomaga oczywiście w regulacji masy ciała i wyglądu sylwetki. Poprzez zwiększenie spalania kalorii i budowanie mięśni, trening na siłowni przyczynia się do trzymania prawidłowej wagi oraz tkanki tłuszczowej na odpowiednim poziomie. Ponadto, aktywność fizyczna wpływa na regulację gospodarki hormonalnej, co może przekładać się na prawidłowe działanie procesów fizjologicznych i biochemicznych:

  1. Wzrost i rozwój: Hormony wzrostu, takie jak hormon wzrostu (GH) i hormon insulinopodobny wzrostu (IGF-1), odgrywają ważną rolę w procesie wzrostu i rozwoju organizmu. Prawidłowa gospodarka hormonalna zapewnia optymalne warunki dla prawidłowego wzrostu kości, mięśni i tkanek.
  2. Regulacja nastroju i emocji: Hormony, takie jak kortyzol, serotonina i dopamina, odgrywają istotną rolę w regulacji nastroju i emocji. Prawidłowa gospodarka hormonalna pomaga utrzymać równowagę hormonalną, co może wpływać na stabilność emocjonalną i zdolność do radzenia sobie ze stresem.
  3. Metabolizm i regulacja masy ciała: Hormony, takie jak insulina, leptyna i grelina, wpływają na regulację metabolizmu i uczestniczą w kontroli apetytu i uczucia sytości. Prawidłowa gospodarka hormonalna jest istotna dla utrzymania zdrowej masy ciała i zapobiegania problemom związanych z wagą, takim jak otyłość.
  4. Funkcja układu immunologicznego: Hormony, takie jak kortyzol i hormony tarczycy, wpływają na funkcjonowanie układu immunologicznego. Prawidłowa gospodarka hormonalna jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego i odpowiedzi na infekcje oraz choroby.

 

Trening i aktywność fizyczna są niezwykle istotne w każdym wieku, szczególnie w obliczu rosnącego zagrożenia otyłością. Nasze kluby są świetnym miejscem, gdzie możecie rozwijać swoje umiejętności, poprawiać zdrowie fizyczne i psychiczne, budować nowe znajomości oraz regulować masę ciała i gospodarkę hormonalną. Zachęcamy więc do korzystania z dobrodziejstw, które dla Was przygotowaliśmy w naszych klubach i do zobaczenia na treningu!