14

Lutego

2022

Trening rano czy wieczorem - jaka jest najlepsza pora na trening?

Trening rano czy wieczorem - jaka jest najlepsza pora na trening?
Udostępnij:

Czy wiesz, że w zależności od pory dnia wydajność treningu może się zmieniać? Oczywiście wiele zależy od indywidualnych preferencji, ale pewne cele treningowe można osiągnąć szybciej wybierając na ćwiczenia odpowiednią godzinę w ciągu dnia. Przeczytaj artykuł i dowiedz się kiedy najlepiej wybrać się do Just GYM na swój trening. 

Trening z rana przede wszystkim wprawi Cię w dobry nastrój, dzięki czemu będziesz mieć więcej energii na stawianie czoła codziennym wyzwaniom. Po takiej dawce endorfin z pewnością nie będziesz potrzebować już kawy, bo seria porannych ćwiczeń rozbudzi Cię wystarczająco. Oprócz lepszego humoru możesz liczyć na zwiększoną koncentrację w ciągu dnia. Ponadto fitness z rana sprawi, że Twój metabolizm zacznie działać na podwyższonych obrotach. Trenując rano masz też pewność, że trening się odbędzie, gdyż po południu czasami przez sytuacje losowe lub zmęczenie rezygnujemy z wyjścia na siłownie. Kluby fitness Just GYM są otwarte całą dobę, dlatego możesz na trening przyjść również w bardzo wczesnych porannych godzinach. Atutem takiej sytuacji jest fakt, że siłownia nie jest wtedy przepełniona, a Ty w spokoju możesz wykonać swój trening.

Wieczorem Twoja siła jest większa, dlatego jest to dobry czas na treningi siłowe i wytrzymałościowe. W godzinach późno popołudniowych możesz ćwiczyć intensywniej i przede wszystkim dłużej. Wszystko to dzieje się dlatego, że około 18 zwiększa się temperatura ciała, a gospodarka hormonalna stabilizuje się, dzięki czemu trening siłowy jest bardziej wydajny i zoptymalizowany. Zmniejszone jest również ryzyko kontuzji. Trening wieczorny jest też idealnym sposobem na rozładowanie stresu po całym dniu pracy i wyzwań. Nagromadzone napięcia mogą znaleźć ujście podczas aktywności fizycznej, dzięki czemu zresetujesz swój umysł, a także rozruszasz ciało po pracy. Wprawdzie po treningu wieczornym możesz czuć się pobudzony/a, ale mimo wszystko trening poprawi jakość snu. Podczas wieczornych treningów masz też więcej czasu, żeby porozmawiać ze swoimi znajomymi z siłowni w przerwie między powtórzeniami, gdyż już nigdzie nie musisz się spieszyć. Z drugiej strony jeśli masz ochotę trenować w spokoju wybierz się na trening w godzinach późno-wieczornych lub w nocy. Będziesz mieć okazję lepiej się skupić, gdyż na siłowni jest wtedy znacznie mniej osób.

Dobierz godziny treningów pod siebie. Najważniejsze, żeby czuć się dobrze podczas ćwiczeń i dopasować je do harmonogramu Twoich codziennych zajęć. Jeśli masz karnet w Just GYM możesz zrobić trening o dowolnej porze dnia i nocy, a nawet kilka razy dziennie, gdyż nie ma u nas żadnych limitów, jesteśmy otwarci 24 h. A jeśli posiadasz jedną z kart sportowych akceptowanych przez nasz klub sprawdź szczegóły na naszej stronie.